Drubpyn Decien Rinpocze w Bencien - wideo

Drubpyn Decien Rinpocze w Bencien

 

Poprzedni Drubpyn Decien Rinpocze uważany był za jednego z największych mistrzów Kagju. Posiadał ogromną wiedzę i doświadczenie medytacyjne. Kilkanaście lat spędził na odosobnieniu. Jego Świątobliwość XVI Karmapa powierzył mu zadanie odbudowania klasztoru Tsurphu, siedziby Linii Karmapów w Tybecie. Rinpocze był pierwszym opiekunem i wychowawcą nowej, siedemnastej inkarnacji Karmapy, Ogjena Trinle Dordże.

Drubpyn Decien Rinpocze odszedł w Parinirwanę w 1998 roku w wieku 80 lat. Przez tydzień pozostawał w pośmiertnej medytacji (tukdam).

Jego Świątobliwość XVII Karmapa osobiście dopilnował, by wykonane zostały odpowiednie rytuały pogrzebowe, a następnie odnalazł i intronizował nową inkarnację Rinpoczego.

Obecny Drubpyn Decien Rinpocze mieszka i studiuje w klasztorze Rumtek w Sikkimie. Jego wizyta w marcu 2019 roku była ważnym wydarzeniem w klasztorze Bencien.


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
NASZE KANAŁY NA YOUTUBE
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.