Praktyka Tsedrub Sangła Dypa w klasztorze Bencien - wideo 

 

Zgodnie z życzeniem Jego Eminencji Drubłanga Sangje Njenpy Rinpoczego, w dniach 20 do 26 maja 2017 roku w klasztorze Bencien przy Swayambhu odbywa się rozbudowana praktyka długiego życia, Tsedrub Sangła Dypa.

Najpierw, 19 maja 2017, Sangje Njenpa Rinpocze udzielił abhiszeki Tsedrub Sangła Dypa z cyklu nauk Ratna Lingpy. Następnie mnisi z klasztoru Bencien w Katmandu i z sziedry Bencien w Parpingu przez siedem dni wspólnie wykonują sadhanę.

Są dwa powody, dla których przeprowadzany jest ten rytuał:

Po pierwsze, jest to podziękowanie dla Ucieleśnienia Aktywności wszystkich Zwycięzców trzech czasów, Jego Świątobliwości Gjalłanga Karmapy Ogjena Trinle Dordże, który przyjął na siebie odpowiedzialność za odnalezienie Jangsi Wadżra-Mistrza Kjabdzie Tengi Rinpoczego. Podjąwszy się tego zadania, Jego Świątobliwość czuwał nad przebiegiem poszukiwań i doprowadził je do końca z doskonałym rezultatem.

Drugim powodem jest chęć wyrażenia podziękowań także dla Jego Eminencji Dziamgona Kentinga Tai Situ Rinpoczego, który wiele lat temu podjął się podobnego zadania, odnajdując, również z doskonałym rezultatem, Jangsi Bencien Czime Rinpoczego. Situ Rinpocze ostatnio nie czuje się zbyt dobrze, zatem praktyka ta dedykowana jest również jego zdrowiu i długiemu życiu.


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
NASZE KANAŁY NA YOUTUBE
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.