Goście z Wietnamu w Centrum w Grabniku

Goście z Wietnamu w Centrum w Grabniku

 

Od wielu lat kwitnie przyjaźń naszego Centrum w Grabniku ze społecznością wietnamską w Polsce. Przyjmujemy u siebie gości z Wietnamu – zarówno wysokich rangą duchownych, jak i świeckich ludzi - tak przyjezdnych, jak i mieszkających w Polsce na stałe, a także jesteśmy zapraszani na różne uroczystości w wietnamskich świątyniach buddyjskich.

Społeczność wietnamska była licznie reprezentowana w Grabniku przy takich okazjach, jak inauguracja Centrum Kultury Buddyjskiej czy otwarcie pierwszego trzyletniego odosobnienia w drubkangu. Nasi lamowie z kolei są czasem zapraszani do wietnamskiej świątyni, by prowadzić ceremonie religijne lub w nich współuczestniczyć.

 

Wizyta Drubłanga Sangje Njenpy Rinpoczego w warszawskiej pagodzie

Wizyta Drubłanga Sangje Njenpy Rinpoczego w warszawskiej pagodzie

 

Jego Eminencja Sangje Njenpa Rinpocze w czasie swej wizyty w Polsce w 2006 roku spotkał się ze społecznością Wietnamczyków w warszawskiej pagodzie. Rinpocze mówił o dwóch najważniejszych elementach praktyki buddyjskiej, jakimi są Schronienie w Buddzie, Dharmie i Sandze oraz bodhicitta - niesienie pomocy wszystkim istotom. Potem odpowiadał na liczne pytania. Na koniec gospodarze spotkania wystąpili z wyśmienitym poczęstunkiem.

Także czcigodny Sangter Rinpocze, w trakcie wizyty w Grabniku w 2016 roku, odwiedził podwarszawską wietnamską świątynię buddyjską, gdzie udzielił abhiszeki długiego życia Guru Rinpoczego Kynciok Cidy. Zdjęcia z wizyty zob. w Galerii.

 

Sangter Rinpocze w wietnamskiej świątyni pod Warszawą

Sangter Rinpocze w wietnamskiej świątyni pod Warszawą


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
NASZE KANAŁY NA YOUTUBE
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.