Od początku marca 2017 roku Jego Eminencja Drubłang Sangje Njenpa Rinpocze, na zaproszenie bhutańskiej organizacji zwanej Zhenphen Jangsem Tsokpa [wym.: szenpen dziangsem tsokpa], udzielał przez sześć dni w Paro w Bhutanie lungu do kanonicznego zbioru Sutr Pradżniaparamity (Bum Ge Dzia), a także nauk do pieśni „Trzydzieści siedem strof o postępowaniu Bodhisattwy”.

W wydarzeniu uczestniczyło około piętnastu tysięcy ludzi, w tym wielu Tulku, Rinpocze, Khenpo, mnichów i zaangażowanych praktykujących.

Siódmego dnia Rinpocze udzielił abhiszeki Stu Łagodnych i Gniewnych Bóstw Bardo (Kar Ling Szi Tro), w której uczestniczyło ponad dwadzieścia tysięcy osób.

Jak zawsze w krajach buddyjskich, ludzie entuzjastycznie dawali hojne datki na wsparcie tej aktywności. Po odliczeniu kosztów organizacyjnych, w kasie pozostało ponad trzy miliony Ngultrum (niemal dwieście tysięcy złotych), które Zarząd Zhenphen Jangsem Tsokpa podarował Jego Eminencji. Drubłang Sangje Njenpa Rinpocze ofiarował te pieniądze Organizacji Charytatywnej Króla Bhutanu w intencji przyniesienia pożytku Bhutańczykom.

Wszyscy odebrali ten gest jako inspirującą naukę do naśladowania, a jednocześnie jako wyraz tego, iż jedyną intencją Rinpoczego jest przyniesienie pożytku wszystkim Bhutańczykom poprzez Nauki Dharmy.

W tej chwili Rinpocze kontynuuje podróż po Bhutanie, udzielając przekazów i nauk w różnych klasztorach. 

 

Napisane na podstawie informacji uzyskanych dzięki życzliwości Achi Rinzing (siostry obecnego Kalu Rinpoczego). Zdjęcia: Tenpa Choedhar.


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
 
 
 

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.