Przez dwa miesiące, poczynając od 9 października 2017 roku, Kjabdzie Drubłang Sangje Njenpa Rinpocze udzielał w klasztorze Rumtek w Sikkimie ustnego przekazu (tyb. lung) do całego Kangjuru. Przekaz zakończył się 1 grudnia, po czym miały jeszcze miejsce końcowe ceremonie.

Kangjur to przełożony na język tybetański kanoniczny zbiór nauk, wygłoszonych przez samego Buddę Siakjamuniego. Rinpocze udzielał lungu w oparciu o sławną ze swej dokładności edycję Kangjuru z Nar Thang. W tym wydaniu kanon obejmuje 13 tomów nauk winaji, 20 tomów pradżniapamity, 42 tomy sutr (w tym 6 tomów zajmuje sutra Awatamsaka, 6 tomów sutra Ratnakuta, a inne sutry pozostałe 30 tomów), oraz 21 tomów tantr. Tę Linię Przekazu Sangje Njenpa Rinpocze otrzymał od Jego Świątobliwości Dudzioma Rinpoczego.

Dzień w dzień Rinpocze w niezwykle szybkim tempie czytał na głos kolejne tomy, od godziny siódmej rano do czwartej lub piątej po południu z przerwą na obiad. By otrzymać ten cenny przekaz, do klasztoru Rumtek, głównej siedziby Jego Świątobliwości Gjalłanga Karmapy, zjechały się dziesiątki Tulku, Khenpo, a także duża liczba Gesze z tradycji Gelug. Poza tym przybyło wielu lamów z Indii, Nepalu, Bhutanu i Tybetu. Była też grupa zachodnich uczniów. Całe zgromadzenie liczyło około dwóch tysięcy osób.

Dodatkowo, na prośbę khenpo i lamów z Rumteku, Rinpocze udzielił przekazów do większości długich rytuałów i praktyk wadżrajany stosowanych w klasztorach tradycji Karma Kamtsang.

Więcej zdjęć zob. w Galerii.


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
 
 
 

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.