Jego Świątobliwość XVII Karmapa Ogjen Trinle Dordże nadal troszczy się o edukację Jangsi Tengi Rinpoczego. Ostatnio zasugerował, aby latem 2021 roku, kiedy Rinpocze wróci do swojej wioski Ry w Nubri, najpierw pozwolić mu na czas całkowicie wolny od zajęć i nauki. Ten okres wakacji młody tulku będzie mógł poświęcić na przyjemności i zabawę z innymi dziećmi. Następnie, podobnie jak w poprzednich latach, Rinpocze będzie przez dwa letnie miesiące pobierał nauki u Khenpo Ysunga.

Jego Świątobliwość poradził też, by przedstawiciele klasztoru Bencien poprosili nauczyciela Gena Njimę, aby nauczał Jangsi Tengę Rinpoczego przez kilka miesięcy każdej zimy. Gen Njima (patrz zdjęcie) jest niezwykle wykształconym Khenpo i wybitnym znawcą gramatyki tybetańskiej. Jeszcze w Tybecie, w klasztorze Tsurphu, a także na uchodźctwie w Indiach, był on jednym z głównych nauczycieli Jego Świątobliwości Karmapy i był wśród lamów, którzy wraz z Karmapą uciekli z Tybetu.

Gen Njima w marcu 2021 przebywał akurat w ośrodku odosobnieniowym Bencien w Parpingu, zatem delegacja klasztoru w składzie: Cziagdzy Taszi Yser, Khenpo Ysung, Sherab Łangciuk, Gjurme Phuntsok i Cziagdzy Tenpa Jarphel, udała się do niego i przedstawiła swą prośbę. Gen Njima wyraził zgodę i ustalono, że zimą będzie uczyć młodego Rinpoczego w klasztorze Bencien.

Karmapa doradził też Jangsi Rinpoczemu, aby już teraz ściął włosy, na co ten chętnie przystał (patrz zdjęcie). Młody Rinpocze bardzo polubił swoją nową fryzurę.

 

 


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
NASZE KANAŁY NA YOUTUBE
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.