Jeszcze kilka lat przed wybuchem pandemii Drubłang Sangje Njenpa Rinpocze rozpoczął w klasztorze Bencien w Nepalu wielki cykl przekazów. Jest to cykl abhiszek, lungów oraz nauk do największych zbiorów klasycznych tekstów w tradycji Kagju.

Do tej pory Rinpocze udzielił już cyklu abhiszek Cie Łang Gjatsa, czyli tak zwanych „Sto abhiszek Cie”. Jest to przekaz kompletnych nauk i praktyk z tradycji Cie. Ponadto, spośród pięciu skarbnic Dziamgona Kongtrula Lodro Thaje, do tej pory udzielone zostało Kagju Ngag Dzy, czyli zbiór wszystkich tantr przyniesionych przez Marpę do Tybetu oraz Dam Ngag Dzy, czyli nauki ośmiu wczesnych Linii buddyzmu tybetańskiego.

Przekaz do największej spośród skarbnic Lodro Thaje, to jest do Rincien Terdzy - skarbnicy wszystkich term - na prośbę Jego Świątobliwości Karmapy został przeniesiony do Rumteku. Przekazy rozpoczną się 14 czerwca 2023 roku i będą trwały od pięciu do sześciu miesięcy.

Natomiast jeszcze w 2022 roku, w klasztorze Bencien w Katmandu, w dniach od 6 do 15 grudnia udzielony zostanie przekaz do Sziedziej Kynkjab Dzy, znanego jako "Skarbnica wiedzy". Zbiór zapisany w języku tybetańskim obejmuje cztery grube tomy. Jest to długi tekst, opisujący wszystkie aspekty nauki buddyjskiej, począwszy od winaja, na tantrach kończąc. Drubłang Sangje Njenpa Rinpocze udzieli lungu oraz krótkich ustnych wyjaśnień (tri). Poniżej oficjalne ogłoszenie klasztoru.

Co do terminu przekazu piątej ze skarbnic, Gjacien Ka Dzy, nie ma jeszcze żadnych wiadomości.

 

 


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
NASZE KANAŁY NA YOUTUBE
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.