Drubłang Sangje Njenpa Rinpocze

Drubłang Sangje Njenpa Rinpocze

 

Zarząd Klasztoru Bencien wystosował w tych dniach oświadczenie, informujące o odwołaniu planowanego na jesień 2020 roku przekazu "Rincien Terdzy" w klasztorze Bencien. Decyzja taka została podjęta ze względu na stan zdrowia Drubłanga Sangje Njenpy Rinpoczego, który miał udzielać przekazu.

Od początku 2019 roku Rinpocze ma problemy z sercem, oczami i nogami i przez dłuższy czas przebywał na leczeniu w szpitalu w Singapurze. Mimo poprawy, lekarze zalecili przerwę w aktywnościach i odpoczynek jeszcze przez co najmniej rok.

Ponadto Rinpocze dodaje, że udzielenie takiego przekazu wymaga od prowadzącego wykonania odpowiedniej przygotowawczej praktyki każdego z Guru i Jidamów, jakie występują w tym cyklu. Przesunięcie terminu pozwoli Rinpoczemu przejść przez wszystkie te przygotowawcze medytacje.

Przekaz "Rincien Terdzy" planowany jest obecnie na 7 września 2021 roku.

Poniżej oryginalne oświadczenie klasztoru – kliknij, by powiększyć.

 

 

Rincien Terdzy (tyb. rin chen gter mdzod), czyli "Skarbnica drogocennych term" to jedna z tzw. "Pięciu skarbnic" Dziamgona Kongtrula Lodro Thaje. Stanowi największy zbiór wyciągów z różnych term. W ponad siedemdziesięciu tomach zawarte tu zostały najbardziej reprezentatywne abhiszeki ze starych i nowych term.


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
NASZE KANAŁY NA YOUTUBE
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.