Od lat życzeniem Kjabdzie Tengi Rinpoczego było zbudowanie klasztoru lub ośrodka odosobnień dla mniszek, aby kobiety mogły studiować i praktykować Dharmę tak, jak jest ona nauczana w naszym klasztorze. Rinpocze myślał o tym projekcie już w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia.

W 2011 roku pojawiła się możliwość zakupu pięknie położonego kawałka ziemi w pobliżu ośrodka odosobnień dla mnichów, Benchen Clear Light Retreat Centre w Parpingu. Rinpocze uznał to miejsce za wyjątkowo odpowiednie, by postawić tam żeński klasztor. Dzięki szczodrości indywidualnych sponsorów Rinpocze był w stanie nabyć ten grunt wraz ze stojącym na nim szkieletem budynku. Pragnieniem Rinpoczego było dokończenie "Ani gompy" ("ani" to tradycyjne tybetańskie określenie mniszki, a "gompa" oznacza klasztor). Od chwili, gdy Rinpocze odszedł w Parinirwanę, odpowiedzialność za ten projekt spoczywa na naszych - Jego uczniów - barkach.

Jego Eminencja Drubłang Sangje Njenpa Rinpocze w swej dobroci nadał planowanemu klasztorowi nazwę Benchen Arya Tara Ling (czytaj: Bencien Arja Tara Ling) i udzielił przedsięwzięciu swego błogosławieństwa.

Benchen Arya Tara Ling ma być wyjątkowym miejscem, gdzie dzięki odpowiedniemu zapleczu, mniszki, oprócz uzyskania klasztornej edukacji, będą też miały możliwość wykonywania w przyszłości tradycyjnych trzyletnich odosobnień.

30 sierpnia 2017 roku klasztor Bencien wystosował oficjalne pismo potwierdzające, że projekt został pomyślnie ukończony. Na 10 kwietnia 2018 roku zaplanowano uroczystą inaugurację, którą przeprowadzi Jego Eminencja Drubłang Sangje Njenpa Rinpocze (zob. ogłoszenie poniżej).

 

  

 

Wszystkich, którzy chcieliby przyczynić się do spełnienia życzenia Rinpoczego, wspomóc mniszki, a także zgromadzić w ten sposób zasługę, zachęcamy do udzielenia wsparcia dla tego projektu.

Więcej informacji można uzyskać w ośrodku Dharma Haus Benchen Tashi Ling w Kolonii. Email:  (można pisać po angielsku, niemiecku, a także po polsku).

Szczegóły na stronie http://aryataraling.org/work-in-progress.


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
 
 
 

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.