Jej Eminencja Dzietsyn Khandro Rinpocze

Jej Eminencja Dzietsyn Khandro Rinpocze

 

Jej Eminencja Dzietsyn Khandro Tsering Paldron, znana jako Dzietsyn Khandro Rinpocze, spadkobierczyni Linii Jeszie Tsogjal, urodziła się w klasztorze Zangdok Palri w Kalimpongu w tybetańskim roku Ognistej Owcy jako starsza córka Jego Świątobliwości Mindrollinga Triciena Rinpoczego.

Gdy miała zaledwie rok, ukazała przeróżne pomyślne znaki i Jego Świątobliwość XVI Karmapa rozpoznał w niej inkarnację Wielkiej Dakini z Tsurphu, Khandro Orgjen Tsomo. W wieku trzech lat została oficjalnie rozpoznana, a następnie intronizowana.

Jej Eminencja Dzietsyn Khandro Rinpocze, otrzymała zarówno wykształcenie w stylu zachodnim, jak i tradycyjną klasztorną edukację w stylu tybetańskim. Jej głównymi duchowymi nauczycielami byli Jego Świątobliwość Mindrolling Tricien Rinpocze, Jego Świątobliwość Gjalłang Karmapa i Jego Świątobliwość Dilgo Khjentse Rinpocze. Po odejściu Jego Świątobliwości Mindrollinga Rinpoczego Dzietsyn Khandro Rinpocze jest głową klasztoru Mindrolling.


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
NASZE KANAŁY NA YOUTUBE
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.