Pierwszy Sangje Njenpa Rinpocze był Synem Serca siódmego i głównym nauczycielem ósmego Karmapy. W ten sposób stał się Jab-Se, czyli jednym z ogniw Linii Ojca-Syna, znanej też jako Złoty Różaniec Linii Kagju. Wszyscy kolejni Sangje Njenpowie słynęli z utrzymywania czystej dyscypliny monastycznej, bezgranicznego współczucia i niezrównanego wglądu w ostateczną prawdę, doskonałości w medytacji i ogromnej wiedzy.

Jego Eminencja Dziesiąty Drubłang Sangje Njenpa Rinpocze urodził się w 1964 roku powyżej świątyni Paro Taktsang (Tygrysie Gniazdo) w Bhutanie. Rozpoznany został i intronizowany w Rumteku przez XVI Karmapę.

Od najmłodszych lat studiował filozofię buddyjską pod kierunkiem wielu nauczycieli tradycji Kagju i Njingma, między innymi Jego Świątobliwości XVI Gjalłanga Karmapy czy Jego Świątobliwości Dilgo Khjentse Rinpoczego. Po dziewięciu latach studiów w Instytucie Nalanda w Rumteku uzyskał tytuł aczarji. Po kolejnych trzech latach studiów otrzymał tytuł pandity mahasiddhy.

Obecnie mieszka w klasztorze Bencien w Katmandu.

Sangje Njenpa Rinpocze jest głównym tulku i opatem klasztoru Bencien, zarówno tego w Tybecie, jak i tego w Nepalu. Sprawuje też pieczę nad zagranicznymi ośrodkami Bencien, w tym także nad Związkiem Buddyjskim Bencien Karma Kamtsang w Polsce.


KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
 
 
 

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.