Z ciałem, mową i umysłem przepełnionymi szacunkiem i żarliwym oddaniem, składamy pokłon Jego Świątobliwości Siedemnastemu Gjalłangowi Karmapie Ogjenowi Drodulowi Trinle Dordże, klejnotowi w koronie Linii Praktyki Kagju.

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu Ojca Jego Świątobliwości. Składamy kondolencje Jemu, Jego Matce, Siostrze Dzietsynmie oraz wszystkim krewnym. Zgodnie z życzeniem Dzietsynmy Ngodup Palzom klasztor Bencien poświęci czcigodnemu zmarłemu tygodniowy rytuał dedykacji. Pod przewodem Jego Eminencji Sangje Njenpy Rinpoczego mnisi Bencienu odprawią rytuał Gjalły Gjatso, Czerwonego Czenrezika. Poczytujemy sobie za zaszczyt możliwość pokrycia kosztów tej ceremonii, pragnąc w ten sposób wyrazić nasze oddanie dla czcigodnego Ojca i uwolnić od cierpień wszystkich umarłych.
Jednocześnie zwracamy się do Jego Świątobliwości z pokorną prośbą o przyjęcie wyrazów największej wdzięczności za obecność w tym świecie. Twoje nauki i duchowe wskazówki są źródłem inspiracji i siły dla nas wszystkich. Twoje duchowe przewodnictwo jest dla nas błogosławieństwem i modlimy się, abyś trwał tu przez niepoliczalne eony, ukazując ścieżkę każdej czującej istocie. Oby wypełniały się Twoje szlachetne intencje, a Twoja aktywność Buddy sięgała każdego zakątka wszechświata, przenikając każde serce i umysł!

Z najwyższym szacunkiem i wdzięcznością,

Społeczność klasztoru Bencien
1 czerwca 2024 roku

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(kliknij na zdjęcia, aby powiększyć)


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
NASZE KANAŁY NA YOUTUBE
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.