Jego Świątobliwość Ogjen Trinle Dordże i Jego Świątobliwość Trinle Thaje Dordże

Jego Świątobliwość Ogjen Trinle Dordże (po prawej) i Jego Świątobliwość Trinle Thaje Dordże

 

11 października 2018

Przez ostatnie kilka dni trwało spotkanie Jego Świątobliwości Ogjena Trinle Dordże i Jego Świątobliwości Trinle Thaje Dordże w wiejskim otoczeniu we Francji. Ich celem było osobiste poznanie się. Omawiali także to, w jaki sposób mogą wspólnie działać, aby utrzymać i wzmocnić linię Karma Kagju buddyzmu tybetańskiego.

Po rozmowach, Jego Świątobliwość Ogjen Trinle Dordże i Jego Świątobliwość Trinle Thaje Dordże wydali poniższe oświadczenie:

"Obydwaj jesteśmy bardzo zadowoleni, że mieliśmy tę okazję, aby się spotkać i poznać na wzajem w spokojnym i nieformalnym otoczeniu. Obydwaj od lat żywiliśmy takie pragnienie i jesteśmy usatysfakcjonowani, że teraz zostało ono spełnione.

Celem naszego spotkania było przede wszystkim spędzenie razem czasu i nawiązanie osobistej relacji. Po raz pierwszy możemy swobodnie ze sobą rozmawiać i poznać się. W ten sposób mogliśmy dać początek czemuś, co oczekujemy, że przekształci się w silną więź.

Podczas wspólnie spędzonego czasu rozmawialiśmy także o sposobach, w jakie możemy pracować, aby uzdrowić podziały, które niestety w ciągu ostatnich lat powstały w naszej drogocennej linii Karma Kagju. Postrzegamy to jako swoją odpowiedzialność i obowiązek, aby zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby scalić linię.

Ma to krytyczne znaczenie dla przyszłości linii Karma Kagju, a także dla przyszłości buddyzmu tybetańskiego i pożytku wszystkich czujących istot. Dlatego prosimy wszystkich w społeczności Karma Kagju, aby dołączyli na naszych dążeń do umocnienia i zachowania naszej linii. Widzimy to jako naszą zbiorową odpowiedzialność, aby przywrócić harmonię w naszej tradycji, która jest linią mądrości i współczucia".

Jego Świątobliwość Ogjen Trinle Dordże i Jego Świątobliwość Trinle Thaje Dordże

 

Poniżej angielska, tybetańska i chińska wersja oświadczenia (kliknij obrazek, aby powiększyć):

 

źródło: oficjalna polska strona XVII Karmapy https://17karmapa.pl


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
 
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.