27 maja 2017 (sobota)

 

Opowiada Lama Rinczen.
Wykłady o godz. 10:30 i 14:30.

Wszystko to, co określamy terminem "buddyzm", pochodzi od historycznego Buddy, Buddy Siakjamuniego, który żył i nauczał ponad dwa i pół tysiąca lat p.n.e. Każda z różnorodnych szkół i tradycji buddyjskich powołuje się na niego i opiera na jego naukach.

Dlatego przy okazji Wesaku - święta upamiętniającego narodziny Buddy, jego Przebudzenie i odejście z tego świata w Parinirwanę - warto jeszcze raz przypomnieć, kiedy i jak żył Budda. Lama Rinczen opowie o dzieciństwie i młodości Mędrca z Rodu Siakjów oraz o tym, jak wyglądało jego życie jako wędrownego nauczyciela, gdy już osiągnął Przebudzenie.

Na wykłady wstęp wolny. Osoby, które planują zostać na obchody Wesaku w niedzielę 28 maja, prosimy o wcześniejsze zgłoszenie tego w biurze Centrum oraz przekazanie sugerowanej darowizny 15 zł (koszty noclegu).

Ewentualne wyżywienie prosimy zamawiać najpóźniej do 24 maja (sugerowana darowizna: śniadanie 8 zł, obiad 10 zł, kolacja 8 zł). Mile widziana przedpłata ze względu na konieczność wcześniejszego zakupienia produktów żywnościowych.


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
 
 
 

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.