19-24 sierpnia 2017 (6 dni)

PROGRAMREJESTRACJASUGEROWANA DAROWIZNAWYŻYWIENIEWADEMEKUM UCZESTNIKA

 

PROGRAM

Prosimy pamiętać, że program zależy całkowicie od Rinpoczego i może w każdej chwili ulec zmianie, jeśli Rinpocze sobie tak zażyczy.

Sesje wykładów o godz. 10:30 oraz 14:30
Poranne sesje o godz. 10:30 prowadzi Czcigodny Sangter Rinpocze.
Popołudniowe sesje o godz. 14:30 prowadzi Khenpo Gała Njima.

Khenpo Gała Njima jest jednym z głównych wykładowców w Bencien Nangten Thysam Ling Sziedra w Parpingu. Został zarekomendowany przez Jego Eminencję Drubłanga Sangje Njenpę Rinpoczego do prowadzenia wykładów w ośrodkach Bencien w Europie w tym roku.

Abhiszeki:
Sang Thik Dordże Phurba - sobota godz. 10:30
Sang Thik Dordże Sempa – niedziela godz. 10:30


Tematy wykładów Rinpoczego:
Cztery Szlachetne Prawdy
Przez pierwszych siedem tygodni po osiągnięciu Przebudzenia, Budda z nikim nie rozmawiał o swym urzeczywistnieniu. Kiedy jednak został o to poproszony przez dawnych przyjaciół, zaczął dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Pierwszą nauką, jaką wygłosił, były Cztery Szlachetne Prawdy: prawda o istnieniu cierpienia, prawda o źródle cierpienia, prawda o wygaśnięciu cierpienia i prawda o ścieżce prowadzącej do wygaśnięcia cierpienia. Stanowią one podstawę Nauki Buddy, a jednocześnie zawierają w sobie całą Dharmę. Wszystkie inne Nauki Buddy są jedynie dalszym rozszerzeniem tych czterech Prawd. Rinpocze przedstawi sposób rozumienia tych nauk z punktu widzenia ogólnych nauk zawartych w sutrach, a także z punktu widzenia wadżrajany.

Cztery Dharmy Gampopy
W tym krótkim tekście, napisanym w formie modlitwy, Niezrównany Gampopa zawarł zarówno wszystkie istotne nauki ukazujące stopniową ścieżkę do Przebudzenia, jak też i pouczenia mahamudry, które wskazują bezpośrednio na ostateczną naturę umysłu. W tradycji Kagju jest to jedna z modlitw najczęściej stosowanych zarówno do studiowania, jak i do osobistej praktyki.


Tematy wykładów Khenpo Gała Njima:
Dwanaście ogniw współzależnego powstawania
„Dwanaście ogniw współzależnego powstawania”, to jedna z najbardziej podstawowych nauk Buddy. Można powiedzieć, że jest to odpowiedź Buddy na pytanie, skąd biorą się czujące istoty, w jaki sposób z powodu ułudy odradzamy się w samsarze.
Dokładne poznanie tych nauk opisujących pozorną, czy też względną rzeczywistość, jest konieczne do zrozumienia nauk o ostatecznej naturze wszystkiego, co się przejawia. Bez zrozumienia prawdy pozornej nie da się zrozumieć prawdy ostatecznej. Dlatego wykłady na ten temat są niezwykle ważne zarówno dla początkujących buddystów, jak i dla tych, którzy od wielu lat studiują nauki buddyjskie.


Abhiszeki prowadzi Czcigodny Sangter Rinpocze:
Dordże Phurba (sanskr. Wadżrakilaja) jest gniewnym Jidamem. Ucieleśnia on aktywność Buddy pokonującą gniew, pychę i inne destrukcyjne emocje. Uważa się, że w tych czasach wojen, klęsk żywiołowych i coraz to nowych chorób, błogosławieństwo Dordże Purby jest potężnym środkiem zapobiegającym dalszemu mnożeniu się cierpień.
Ta praktyka Dordże Purby z cyklu Sang Thik Khor Sum pozwala usunąć wiele przeszkód zewnętrznych, wewnętrznych i tajemnych w praktyce Dharmy. Jest to główny Jidam wielu dawnych i współczesnych mistrzów Dharmy.

Sang Thik, dosłownie „tajemna kropla”, to nazwa cyklu term Sang Thik Khor Sum odkrytych przez wielkiego tertona, Ciok-Gjura Decien Lingpę. Trzy praktyki zawarte w tych termach - Dordże Sempa, Dordże Phurba i Jangdak Heruka - to niezwykle esencjonalne sandhany, które były sekretnymi praktykami – „kroplami serca” – samego Guru Rinpoczego. Błogosławieństwo tej abhiszeki Dordże Sempa w formie Jab-Jum nie tylko jest pomocne w oczyszczeniu negatywnej karmy i splamień, ale stanowi jednocześnie podstawę do praktyki Dordże Sempa w nyndro.

 

REJESTRACJA

Termin rejestracji - do 13 sierpnia br. 

Rejestracja za pomocą formularza lub telefonicznie (663 136 204 lub 22 211 37 51 w godz. 10-13 i 14-17 od wtorku do niedzieli, w poniedziałki biuro nieczynne). Formularz prosimy wypełnić także dla osób towarzyszących, nie biorących udziału w seminarium.

Wszelkie zmiany w rejestracji prosimy zgłaszać z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem. W przypadku wyżywienia konieczne jest dokonanie terminowej przedpłaty.

 

SUGEROWANA DAROWIZNA (bez wyżywienia)

jeden dzień seminarium - 75 zł
pojedynczy wykład - 40 zł
całe seminarium - 450 zł
sama abhiszeka (jeśli ktoś nie bierze udziału w seminarium) - 70 zł

BONUS = 375 zł za całe seminarium (bonus nie dotyczy wyżywienia). Bonus przysługuje osobom, które wezmą udział w całym seminarium i dokonają terminowego zgłoszenia oraz wpłaty całej sumy. Uwaga: Osoby rezygnujące z części programu tracą prawo do bonusa.

dodatkowy nocleg poza seminariami - 15 zł dziennie
dzieci i osoby towarzyszące nie biorące udziału w sesjach – 15 zł dziennie

 

WYŻYWIENIE (tylko z terminową rejestracją i przedpłatą)

Posiłki są wyłącznie wegetariańskie.
Sugerowana darowizna: śniadanie 9 zł, obiad 11 zł, kolacja 9 zł (cały dzień 29 zł).

Prosimy przywieźć własne kubki do picia.

Przedpłata nie jest równoznaczna ze zgłoszeniem na seminarium. Prosimy pamiętać o dokonaniu rejestracji!
Osobom, które przyjadą bez zapowiedzi, nie gwarantujemy możliwości otrzymania posiłków.

UWAGA:
- Brak terminowej przedpłaty oznacza anulowanie zamówienia.
- Posiłki wydajemy wyłącznie w ustalonych godzinach.
- Prosimy dobrze przemyśleć zamówienie. Zwrot pieniędzy za zamówione i niewykorzystane posiłki jest możliwy tylko wtedy, gdy rezygnacja zostanie zgłoszona z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem.

Darowizn można dokonywać w biurze Centrum, przelewem na konto lub za pomocą karty płatniczej (zob. przekazanie darowizny).

 

WADEMEKUM UCZESTNIKA

Aby uniknąć nieporozumień i ułatwić pracę organizatorom, prosimy zapoznać się z "Wademekum uczestnika", które mówi o tym, co przywieźć, gdzie przenocować, jak się zachować itd.


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
 
 
 

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.