7-9 września 2018 (3 dni)

PROGRAMREJESTRACJASUGEROWANA DAROWIZNAWADEMEKUM UCZESTNIKA

 

PROGRAM

Początek o godz. 9:30.

Biała Tara jest jednym z głównych Jidamów linii Kagju, a jej praktyka, należąca do annutara-joga-tantry przynosi błogosławieństwo długiego życia i ochrania od różnych lęków i niebezpieczeństw. Długi rytuał Białej Tary jest szczególnie skuteczną metodą przywołania błogosławieństwa Tary i - podobnie jak w klasztorze Bencien - jest regularnie wykonywany w naszym Centrum. Praktykę tę zawsze dedykujemy długiemu życiu naszych nauczycieli i mistrzów. 

Recytować tekst pudży mogą osoby, które otrzymały abhiszekę Tary. Można również brać udział w rytuale recytując przez cały czas wyłącznie mantrę: OM TARE TUTTARE TURE SO HA.

W tym roku oprócz wspólnego recytowania pudży, przewidziane są wykłady Khenpo Ysunga. 

Khenpo Ysung od najmłodszych lat przebywał w klasztorze Bencien w Nepalu. Uzyskawszy klasztorne wykształcenie, wspierany przez Sangje Njenpę Rinpoczego oraz Kjabdzie Tengę Rinpoczego wyjechał do Rumteku w Sikkimie, gdzie studiował w sziedra Karma Shri Nalanda Insitute. Studia ukończył z bardzo dobrym wynikiem i Jego Świątobliwość Karmapa osobiście nadał mu tytuł Khenpo. Po powrocie do Bencien Khenpo udał się na trzy i pół-letnie odosobnienie medytacyjne. W grudniu 2013 roku Drubłang Sangje Njenpa Rinpocze mianował go głównym Khenpo klasztoru Bencien w Katmandu. Ponadto Khenpo Ysung został wyznaczony przez Jego Świątobliwość Karmapę na pierwszego nauczyciela Jangsi Tengi Rinpoczego. Odpowiada za nauczenie młodego Tulku gramatyki języka tybetańskiego oraz podstaw Dharmy.

 

SUGEROWANA DAROWIZNA

Jak zwykle w przypadku tej pudży, od osób, które będą brały czynny udział w praktyce, nie będzie wymagana żadna określona wpłata, konieczne jest jedynie dokonanie wcześniejszej rejestracji (najpóźniej do 3 września br.).

Mile widziane są natomiast darowizny dowolnej wysokości, przeznaczone na pokrycie kosztów pobytu i wyżywienia własnego lub innych uczestników seminarium bądź na materiały potrzebne do rytuału (ryż do miseczek, płatki na tormy, masło do ozdób, lampki typu tealight, kadzidła itp.). Można także zasponsorować poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Jak powiedział Milarepa, jeden z najwybitniejszych praktykujących naszej Linii: ten, kto medytuje, i ten, kto swoją szczodrością mu to umożliwia, wspólnie dążą do ostatecznego celu i razem osiągną Przebudzenie.

Osoby towarzyszące, które nie biorą udziału w praktyce, będą proszone o standardowe darowizny (pobytowe - 15 zł, obiad - 13 zł, śniadanie i kolacja – po 10 zł).

Rejestracja za pomocą formularza lub telefonicznie (663 136 204 lub 22 211 37 51 w godz. 10-13 i 14-17 od wtorku do niedzieli, w poniedziałki biuro nieczynne). Formularz prosimy wypełnić także dla osób towarzyszących, nie biorących udziału w seminarium.

Wszelkie zmiany w rejestracji prosimy zgłaszać z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem.

UWAGA: Osobom, które przyjadą bez zapowiedzi, nie gwarantujemy możliwości otrzymania posiłków.


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
 
 
 

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.