15-21 lipca 2019 (7 dni)

Khorlo Demczok (Czakrasamwara)

PROGRAM REJESTRACJA SUGEROWANA DAROWIZNA WYŻYWIENIE WADEMEKUM UCZESTNIKA

 

PROGRAM

Początek w poniedziałek 15 lipca o godz. 9:30, zakończenie w niedzielę 21 lipca ok. godz. 17.

Czakrasamwara (po tybetańsku Khorlo Demczok lub Khorlo Dompa) jest ucieleśnieniem najwyższej szczęśliwości wszystkich Buddów. Wraz z Wadżrajoginią (Dordże Phagmo), która jest jego partnerką, był Jidamem wszystkich wielkich dzierżycieli tradycji Kagju: Tilopy, Naropy, Marpy, Milarepy, Gampopy oraz kolejnych Karmapów. Marpa Tłumacz i praojcowie Linii Kagju uważali tantrę Czakrasamwary za esencję wszystkich innych tantr. Do dziś Khorlo Demczok i Dordże Phagmo to główne praktyki w naszej tradycji.

Drubpa to rozbudowana kilkudniowa praktyka Jidama. Rytuał zawiera m.in. sypanie mandali z piasku oraz pudżę ognia na zakończenie.

W seminarium może wziąć udział każdy. Do czynnego udziału (recytacja tekstu praktyki, połączona z medytacją na Khorlo Demczoka) niezbędne jest uzyskanie pełnego przekazu: abhiszeki, ustnych wyjaśnień i lungu. Abhiszeka zostanie udzielona przez Sangtera Rinpoczego w weekend 13-14 lipca br.

Można jednak, przebywając w świątyni w czasie sesji, wykonywać swoją osobistą medytację lub recytować ulubione modlitwy czy mantry. Można też sponsorować pobyt lub wyżywienie dla uczestników pudży lub przekazać darowiznę na materiały potrzebne do rytuału (ryż do miseczek, płatki na tormy, masło do ozdób, lampki typu tealight, kadzidła, produkty na tsok itp.).

Wszystkie te działania sprawiają, że gromadzimy zasługę i otrzymujemy takie samo błogosławieństwo Khorlo Demczoka jak ci, którzy biorą czynny udział w praktyce.

Szczegółowy harmonogram:
15 lipca (poniedziałek) - Khorlo Demczok saciok (rytuał poświęcenia miejsca i rozpoczęcie usypywania mandali z piasku);
16 - 17 lipca (wtorek – środa) - rano skrócona pudża Khorlo Demczoka (tylko dak kje), następnie usypywanie mandali z piasku (usypują tylko osoby, które biorą udział w praktyce);
18 - 20 lipca (czwartek-sobota) - Drubpa Khorlo Demczoka przez 3 dni;
21 lipca (niedziela) - pudża ognia (dzinsek) Khorlo Demczoka i wysypanie piasku z mandali do rzeki.

Ci, którzy otrzymali przekaz i pragną nabyć tekst do praktyki, proszeni są o składanie zamówienia w trakcie rejestracji.

 

REJESTRACJA

Termin rejestracji - do 10 lipca.

Rejestracja za pomocą formularza lub telefonicznie (663 136 204 lub 22 211 37 51 w godz. 10-13 i 14-17 od wtorku do niedzieli, w poniedziałki biuro nieczynne). Formularz prosimy wypełnić także dla osób towarzyszących, nie biorących udziału w seminarium. 

Wszelkie zmiany w rejestracji prosimy zgłaszać z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem. W przypadku wyżywienia konieczne jest dokonanie terminowej przedpłaty.

 

SUGEROWANA DAROWIZNA (bez wyżywienia)

jeden dzień - 20 zł
całość - 140 zł

Codziennie będziemy ofiarowywać tsok. Zachęcamy do dołożenia się do kosztów.

dodatkowy nocleg poza seminariami - 15 zł dziennie
dzieci i osoby towarzyszące nie biorące udziału w sesjach – 15 zł dziennie

Ośrodek utrzymuje się całkowicie z dobrowolnych darowizn, dlatego każda ofiarowana złotówka jest ważna i doceniana. Darowizn można dokonywać na konto lub w gotówce na miejscu. Jeżeli ktoś ma pytania lub nie jest w stanie ofiarować pełnej sugerowanej darowizny, prosimy o kontakt.

 

WYŻYWIENIE (tylko z terminową rejestracją i przedpłatą)

Posiłki są wyłącznie wegetariańskie.
Sugerowana darowizna: śniadanie 10 zł, obiad 13 zł, kolacja 10 zł (cały dzień 33 zł).

Warto przywieźć własny kubek do picia.

Przedpłata nie jest równoznaczna ze zgłoszeniem na seminarium. Prosimy pamiętać o dokonaniu rejestracji!
Osobom, które przyjadą bez zapowiedzi, nie gwarantujemy możliwości otrzymania posiłków.

UWAGA:
- Brak terminowej przedpłaty oznacza anulowanie zamówienia.
- Posiłki wydajemy wyłącznie w ustalonych godzinach (śniadanie o 8:00, obiad o 13:00 i kolacja o 18:00).
- Prosimy dobrze przemyśleć zamówienie. Zwrot pieniędzy za zamówione i niewykorzystane posiłki jest możliwy tylko wtedy, gdy rezygnacja zostanie zgłoszona z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem.

Darowizn można dokonywać w biurze Centrum, przelewem na konto lub za pomocą karty płatniczej (zob. przekazanie darowizny).

 

WADEMEKUM UCZESTNIKA

Aby uniknąć nieporozumień i ułatwić pracę organizatorom, prosimy zapoznać się z "Wademekum uczestnika", które mówi o tym, co przywieźć, gdzie przenocować, jak się zachować itd.

 

wróć do: Najbliższe wydarzenia


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
 
 
 

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.