19 sierpnia 2018 r. (niedziela) godzina 9:30

 

Od początku istnienia ośrodka w Grabniku pojawiały się pomysły zbudowania stupy. Kjabdzie Tenga Rinpocze jednak konsekwentnie twierdził, że nie jest to obecnie potrzebne i że powinniśmy skupić się takich projektach, jak świątynia czy ośrodek odosobnień. Kiedy jednak Rinpocze opuścił swoje ciało, pozostawiając po sobie święte ringsele jako relikwie, stało się jasne, że powinny one zostać umieszczone w stupie.

Podczas wizyty w sierpniu 2013 roku Jego Eminencja Drubłang Sangje Njenpa Rinpocze dokonał rytuału poświęcenia miejsca pod budowę i na jesieni ruszyły pierwsze prace.

W 2015 roku przybył do nas Lama Geleg Paldzior z klasztoru Bencien i przez ponad dwa lata nadzorował przygotowywanie wszystkich niezbędnych rzeczy do wypełnienia zarówno stupy, jak i wielkiego posągu Buddy w świątyni. Z wielu źródeł wiemy, że dzięki temu zarówno stupa, jak i posąg są wypełnione niezwykle skrupulatnie, a każdemu etapowi towarzyszyły odpowiednie rytuały i ceremonie konsekracji. Więcej o etapach budowy na stronie Stupa z relikwiami Kjabdzie Tengi Rinpoczego.

Zwieńczeniem całego procesu będzie ceremonia konsekracji stupy, poprowadzona przez wielce czcigodnego Sangtera Rinpoczego wraz z Khenpo i kilkunastoma lamami z Bencien. Będzie to bardzo szczególna chwila dla wszystkich związanych z naszym klasztorem, a szczególnie Kjabdzie Tengą Rinpoczem.


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
 
 
 

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.