9 lutego 2019 (sobota)

Posąg Buddy Siakjamuniego w Centrum buddyjskim Bencien w Grabniku

PROGRAM REJESTRACJA POTRZEBNE TEKSTYWADEMEKUM UCZESTNIKA

 

W 2019 roku pierwszy dzień Nowego Roku według kalendarza tybetańskiego wypada we wtorek 5 lutego. Będzie to Rok Świni (żywioł: ziemia). Ponieważ i tak pierwszych piętnaście dni uważa się za wyjątkowo pomyślne, to ze względów praktycznych uroczyste obchody Losaru zaplanowaliśmy na sobotę 9 lutego. Więcej o kalendarzu tybetańskim zob. na stronie Kalendarz tybetański.

 

PROGRAM

Prowadzi: Lama Rinczen.

godz. 10:30
Riło Sangcie - ofiarowanie wonnego dymu
Tsok pudża Guru Rinpoczego

godz. 13:00
Poczęstunek ofiarowany przez Centrum

godz. 15:00
Abhiszeka Phagma Yzer Cien [sanskr. Arja Marici]

godz. 16:30
Historia ośrodka w Grabniku. Pogadanka z pokazem slajdów - wspomnienia Lamy Rinczena i przyjaciół.

Wstęp wolny.

Jak zwykle można ofiarować gotowe produkty na pudżę tsok (owoce, orzechy, ciastka, soki), a także kadzidła czy lampki typu "tealight" (najlepiej bezzapachowe), lub przekazać darowiznę na cele rytualne.

 

JAKIE TEKSTY PRZYWIEŹĆ:

1. Riło Sangcie. Górska ofiara wonnego dymu z termy Rik dzyn sok drub
2. Deszcz błogosławieństw. Guru Joga związana z „Siedmiowersową modlitwą [do Guru Rinpoczego]”
3. Modlitwy o długie życie Lamów

Centrum dysponuje pewną ilością tekstów do wypożyczenia na czas ceremonii, jednak może ich nie wystarczyć dla wszystkich. Dlatego bardzo Was prosimy, by w miarę możliwości przywieźć własne teksty.

Zestaw modlitw o długie życie Lamów można pobrać za darmo ze strony Teksty do praktyki w tradycyjnej formie pasków (pdf) lub w formacie epub do telefonu (tylko transkrypcja). 

Teksty można również nabyć na miejscu.

 

REJESTRACJA

Ze względów organizacyjnych (zakupy spożywcze, przygotowanie miejsc w świątyni czy na parkingu itp.) bardzo prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału w wydarzeniu (najlepiej do 6 lutego).
 
Szczególnie osoby, które pragną przenocować i zamówić posiłki (inne niż poczęstunek ofiarowany przez Centrum), proszone są o wcześniejszą rezerwację. 
 
Rejestracji można dokonać za pomocą formularza lub telefonicznie (663 136 204 lub 22 211 37 51 w godz. 10-13 i 14-17 od wtorku do niedzieli, w poniedziałki biuro nieczynne).
 
Dziękujemy.

 

WADEMEKUM UCZESTNIKA

Aby uniknąć nieporozumień i ułatwić pracę organizatorom, prosimy zapoznać się z "Wademekum uczestnika", które mówi o tym, co przywieźć, gdzie przenocować, jak się zachować itd.

 

wróć do: Najbliższe wydarzenia


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
 
 
 

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.