30 czerwca - 8 lipca 2018 (9 dni)

PROGRAM REJESTRACJA SUGEROWANA DAROWIZNA WYŻYWIENIE WADEMEKUM UCZESTNIKA

 

PROGRAM

Prowadzi Lama Rinczen.

Początek w sobotę 30 czerwca o godz. 10:30; zakończenie w niedzielę 8 lipca ok. godz. 16:30.

Nyndro, czyli „praktyki przygotowawcze”, zwane są tak, gdyż sprawiają, że praktykujący staje się duchowo dojrzały i gotowy do tego, by zastosować głębokie nauki mahamudry wspierane specjalnymi metodami mantrajany. Nawet niewielka ilość powtórzeń praktyk nyndro pozwala w krótkim czasie oczyścić wiele splamień i nagromadzić wielką ilość zasługi.

Nie każdy buddysta musi skompletować po sto tysięcy powtórzeń każdej z tych praktyk. Jeśli jednak ktoś aspiruje do wykonywania zaawansowanych, sekretnych medytacji – na przykład takich Jidamów, jak Dordże Phagmo czy Khorlo Domczok, oraz tummo czy innych z Sześciu Dharm Naropy – to warunkiem do ich stosowania jest ukończenie najpierw po sto tysięcy powtórzeń każdej z praktyk nyndro.

Zwyczajne praktyki wstępne to cztery rozmyślania odwracające umysł od samsary. Zostaną one szczegółowo omówione w czasie tego seminarium.

Specjalne praktyki wstępne to:
1. przyjmowanie Schronienia i rozwijanie bodhiczitty, połączone z praktyką pokłonów;
2. medytacja Dordże Sempa, oczyszczająca splamienia;
3. ofiarowanie mandali wszechświata w celu nagromadzenia zasług i mądrości;
4. Guru Joga, która szybko przynosi błogosławieństwo.

W czasie seminarium otrzymamy wyjaśnienia do wszystkich części nyndro, ale przede wszystkim będziemy mieli okazję wspólnie ćwiczyć się w tych praktykach.


Abhiszeka Dordże Sempa w niedzielę 1 lipca o godz. 15:00. 
Istnieją różne linie przekazu praktyki tego bóstwa. Ta konkretna abhiszeka pochodzi od Marpy – jest to jedno z tak zwanych "Trzech Specjalnych Bóstw Marpy".

 

REJESTRACJA

Termin rejestracji - do 25 czerwca.

Rejestracja za pomocą formularza lub telefonicznie (663 136 204 lub 22 211 37 51 w godz. 10-13 i 14-17 od wtorku do niedzieli, w poniedziałki biuro nieczynne). Formularz prosimy wypełnić także dla osób towarzyszących, nie biorących udziału w seminarium. 

Wszelkie zmiany w rejestracji prosimy zgłaszać z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem. W przypadku wyżywienia konieczne jest dokonanie terminowej przedpłaty.

 

SUGEROWANA DAROWIZNA (bez wyżywienia)

jeden dzień seminarium - 40 zł
sama abhiszeka (jeśli ktoś nie bierze udziału w seminarium) - 50 zł

BONUS = 300 zł za całe seminarium (bonus nie dotyczy wyżywienia).
Bonus przysługuje osobom, które wezmą udział w całym seminarium i dokonają formalnego zgłoszenia oraz wpłaty całej sumy najpóźniej do 25 czerwca br.
Uwaga: Osoby rezygnujące z części programu tracą prawo do bonusa.

dodatkowy nocleg poza seminariami - 15 zł dziennie
dzieci i osoby towarzyszące nie biorące udziału w sesjach – 15 zł dziennie

Ośrodek utrzymuje się całkowicie z dobrowolnych darowizn, dlatego każda ofiarowana złotówka jest ważna i doceniana. Darowizn można dokonywać na konto lub w gotówce na miejscu. Jeżeli ktoś ma pytania lub nie jest w stanie ofiarować darowizny pieniężnej, prosimy o kontakt.

 

WYŻYWIENIE (tylko z terminową rejestracją i przedpłatą)

Posiłki są wyłącznie wegetariańskie. 
Sugerowana darowizna: śniadanie 10 zł, obiad 13 zł, kolacja 10 zł (cały dzień 33 zł).

Przedpłata nie jest równoznaczna ze zgłoszeniem na seminarium. Prosimy pamiętać o dokonaniu rejestracji!
Osobom, które przyjadą bez zapowiedzi, nie gwarantujemy możliwości otrzymania posiłków.

UWAGA:
- Brak terminowej przedpłaty oznacza anulowanie zamówienia. 
- Posiłki wydajemy wyłącznie w ustalonych godzinach. 
- Prosimy dobrze przemyśleć zamówienie. Zwrot pieniędzy za zamówione i niewykorzystane posiłki jest możliwy tylko wtedy, gdy rezygnacja zostanie zgłoszona z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem.

Darowizn można dokonywać w biurze Centrum, przelewem na konto lub za pomocą karty płatniczej (zob. przekazanie darowizny).

 

WADEMEKUM UCZESTNIKA

Aby uniknąć nieporozumień i ułatwić pracę organizatorom, prosimy zapoznać się z "Wademekum uczestnika", które mówi o tym, co przywieźć, gdzie przenocować, jak się zachować itd.


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
 
 
 

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.