18-23 sierpnia 2018 (6 dni)

PROGRAM REJESTRACJA SUGEROWANA DAROWIZNA WYŻYWIENIE WADEMEKUM UCZESTNIKA

 

PROGRAM

Czcigodny Sangter Rinpocze przyjedzie do Polski w połowie lipca i odwiedzi jak zwykle lokalne ośrodki. Następnie poprowadzi seminarium w Grabniku, w czasie którego udzieli przekazu abhiszeki Amitabhy oraz nauk do phoła, po czym będziemy wspólnie ćwiczyć się w tej praktyce. Popołudniowe sesje poprowadzi Khenpo Ysung, który w tym roku ponownie będzie gościć w Polsce. We wrześniu Khenpo odwiedzi z wykładami także kilka naszych miejskich ośrodków.

Prosimy pamiętać, że program zależy całkowicie od Rinpoczego i może w każdej chwili ulec zmianie, jeśli Rinpocze sobie tak zażyczy.

Sesje wykładów o godz. 10:30 oraz 14:30.

PRAKTYKA PHOŁA
Prowadzi Czcigodny Sangter Rinpocze
Warunkiem udziału w wyjaśnieniach i praktyce phoła jest posiadanie abhiszeki Amitabhy.

18 sierpnia godz. 10:30 - abhiszeka Amitabhy
19-23 sierpnia, codziennie o godz. 10:30 - praktyka phoła.

Phoła (dosłownie: przeniesienie) jest praktyką przygotowującą do tego, aby w czasie śmierci przenieść świadomość do Czystej Krainy. Jeżeli się to uda, to nie będziemy się odradzać w samsarze, lecz pozostając w Czystej Krainie, szybko przejdziemy wszystkie stopnie i ścieżki Bodhisattwy, by osiągnąć stan Buddy i wysyłać niezliczone emanacje dla dobra wszystkich istot. Warunkiem pomyślnego przeniesienia świadomości w czasie śmierci jest wcześniejsze nabranie biegłości w tej praktyce. Jest to jedna z wyjątkowych praktyk wadżrajany, pozwalająca osiągnąć Wyzwolenie nawet tym, którzy nie byli w stanie za życia przejść przez wszystkie czasochłonne i trudne medytacje.
Choć istnieją różne Linie Przekazu i różne teksty do praktyki phoła, w esencji mają one to samo znaczenie. Czcigodny Sangter Rinpocze nauczać będzie phoła Buddy Amitabhy z termy Namcie odkrytej przez Tertona Mingjura Dordże. Ta praktyka nie była jeszcze nigdy przekazywana w naszym ośrodku. Teksty będą do nabycia na miejscu.

WYKŁADY KHENPO
Wykłady Khenpo Ysunga - codziennie o godz. 14.30.
Temat: Bodhisattwaczarjawatara ("Przewodnik na ścieżce Bodhisattwy")

Bodhisattwaczarjawatara autorstwa mahasiddhy Szantidewy to jeden z najbardziej klasycznych tekstów, stanowiący podstawę studiów we wszystkich szkołach buddyzmu mahajany. Opisuje on szczegółowo, czym jest motywacja Bodhisattwy, dlaczego jest tak istotna oraz w jaki sposób ją rozwijać i stosować w praktycznych działaniach. Wyjaśnia też, jak rozumieć pustkę wolną od skrajności istnienia i nieistnienia, realizmu i nihilizmu.
Przykładem tego, jak ważne są nauki Szantidewy, może być fakt, że Tenga Rinpocze, który całym sobą je uosabiał, zawsze w podróży miał przy sobie tekst Bodhisattwaczarjawatary, czytając go wciąż i wciąż od nowa.

Zwięzłe przedstawienie tekstu przez Khenpo będzie doskonałym przygotowaniem do uzupełnienia naszego cyklu studiów. Od września planowane jest bowiem omówienie dodatkowo tekstu Bodhisattwaczarjawatary. Szczegóły wkrótce na stronie Kontynuujemy studiowanie klasycznych tekstów.

 

REJESTRACJA

Termin rejestracji - do 13 sierpnia br

Rejestracja za pomocą formularza lub telefonicznie (663 136 204 lub 22 211 37 51 w godz. 10-13 i 14-17 od wtorku do niedzieli, w poniedziałki biuro nieczynne). Formularz prosimy wypełnić także dla osób towarzyszących, nie biorących udziału w seminarium.

Wszelkie zmiany w rejestracji prosimy zgłaszać z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem. W przypadku wyżywienia konieczne jest dokonanie terminowej przedpłaty.

 

SUGEROWANA DAROWIZNA (bez wyżywienia)

jeden dzień - 75 zł
pojedynczy wykład - 40 zł
sama abhiszeka bez udziału w seminarium - 70 zł
całe seminarium - 450 zł

dodatkowy nocleg poza seminariami - 15 zł dziennie
dzieci i osoby towarzyszące nie biorące udziału w sesjach – 15 zł dziennie

BONUS = 375 zł za całe seminarium (bonus nie dotyczy wyżywienia).
Bonus przysługuje osobom, które wezmą udział w całym seminarium i dokonają terminowego zgłoszenia oraz wpłaty całej sumy. Uwaga: Osoby rezygnujące z części programu tracą prawo do bonusa.

Ośrodek utrzymuje się całkowicie z dobrowolnych darowizn, dlatego każda ofiarowana złotówka jest ważna i doceniana. Darowizn można dokonywać na konto lub w gotówce na miejscu. Jeżeli ktoś ma pytania lub nie jest w stanie ofiarować darowizny pieniężnej, prosimy o kontakt.

 

WYŻYWIENIE (tylko z terminową rejestracją i przedpłatą)

Posiłki są wyłącznie wegetariańskie.
Sugerowana darowizna: śniadanie 10 zł, obiad 13 zł, kolacja 10 zł (cały dzień 33 zł).

Prosimy przywieźć własne kubki do picia.

Przedpłata nie jest równoznaczna ze zgłoszeniem na seminarium. Prosimy pamiętać o dokonaniu rejestracji!
Osobom, które przyjadą bez zapowiedzi, nie gwarantujemy możliwości otrzymania posiłków.

UWAGA:
- Brak terminowej przedpłaty oznacza anulowanie zamówienia.
- Posiłki wydajemy wyłącznie w ustalonych godzinach.
- Prosimy dobrze przemyśleć zamówienie. Zwrot pieniędzy za zamówione i niewykorzystane posiłki jest możliwy tylko wtedy, gdy rezygnacja zostanie zgłoszona z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem.

Darowizn można dokonywać w biurze Centrum, przelewem na konto lub za pomocą karty płatniczej (zob. przekazanie darowizny).

 

WADEMEKUM UCZESTNIKA

Aby uniknąć nieporozumień i ułatwić pracę organizatorom, prosimy zapoznać się z "Wademekum uczestnika", które mówi o tym, co przywieźć, gdzie przenocować, jak się zachować itd.


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
 
 
 

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.