W związku z tym, że na razie nie możemy spotykać się w Centrum Bencien w Grabniku osobiście, Lama Rinczen postanowił, że w najbliższym czasie będzie spotykać się z nami za pośrednictwem naszego kanału na YouTube. 25 marca 2020 roku odbyło się pierwsze próbne spotkanie, którym rozpoczęliśmy transmisję wykładów Dharmy i praktyk. 

W formie streamingu prowadzone są "wspólne" praktyki (Czenrezik, Mahakala itp.) oraz wykłady Lamy Rinczena na różne tematy. Część wykładów udostępniana jest na YouTube w formie nagrań.

Szczegółowy harmonogram spotkań zamieszczany jest na bieżąco w Kalendarium wydarzeń na naszej stronie. Informacje o wydarzeniach online można uzyskać także za pośrednictwem naszej grupy na Facebooku.

W ramach streamingu i nagrań dostępnych publicznie wykształciły się do tej pory następujące CYKLE TEMATYCZNE:

  • Cykl wykładów PODSTAWY NAUK BUDDYJSKICH, będący stopniowym wprowadzeniem w Nauki Buddy i wyjaśniający, jak dzięki tym naukom możemy przemienić nasz sposób doświadczania oraz reagowania w różnych sytuacjach.

  • Cykl wykładów ŚCIEŻKA BODHISATTWY, mówiący o tym, jak rozwijać w sobie motywację Bodhisattwy i jak stosować to w działaniu przez praktykę sześciu paramit.

  • NAUKI O LODZIONG, przedstawione według pochodzącej od wielkiego mistrza Atisi tradycji, która ujmuje je w siedmiu punktach.

  • Cykl NAUKI O GURU JODZE, w czasie którego omawiany jest komentarz Tengi Rinpoczego do ułożonej przez samego Rinpocze "Krótkiej Guru Jogi rdzennego Lamy Karmapy" (zarówno sam tekst, jak i komentarz, dostępne są na naszej stronie w dziale Teksty do praktyki).

  • Cykl wykładów SUTRA PRADŻNIA PARAMITY (Sutra Serca), będący bardzo szczegółowym omówieniem tego tekstu. Sutra Serca uważana jest za esencję wszystkich nauk mahajany oraz drugiego obrotu Kołem Dharmy (tekst sutry można pobrać na naszej stronie w dziale Teksty do praktyki).

  • SPOTKANIA GRABNICKIE, będące mniej formalnymi wykładami Lamy Rinczena na różne tematy.

  • PUDŻE I PRAKTYKI online.

Powiadomienia o udostępnianych publicznie nagraniach i streamingu można uzyskać subskrybując nasz kanał YouTube Benchen Poland.


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.