27–28 października 2018

PROGRAM REJESTRACJA SUGEROWANA DAROWIZNA WYŻYWIENIE WADEMEKUM UCZESTNIKA

 

PROGRAM

Prowadzi: Lama Rinczen.

Początek seminarium w sobotę o godz. 10:30. Zakończenie w niedzielę ok. 16:30.

Wiosną 2018 roku zakończył się w Grabniku sześcioletni cykl studiów klasycznych tekstów buddyjskich. Wiele nowych osób zgłaszało chęć dołączenia do studiów, by usystematyzować swoją wiedzę oraz pogłębić zrozumienie Dharmy. Z drugiej zaś strony wszyscy, którzy ukończyli sześcioletni cykl studiów chcieliby kontynuować takie szczegółowe analizowanie kolejnych tekstów.

Wychodząc naprzeciw obu grupom, Lama Rinczen zdecydował, że jesienią 2018 r. zaczniemy studiować jeden z najważniejszych klasycznych tekstów mahajany - ułożony przez Siantidewę tekst Bodhisattwaczarjawatara (znany w Polsce jako „Przewodnik po ścieżce Bodhisattwy”). Obejmuje on przede wszystkim ponadczasowe i bardzo praktyczne porady o tym, jakimi motywacjami się kierować i jak działać w rozmaitych sytuacjach życia. Znajdziemy tu także nauki o medytacji oraz o pustce.

Zmieniona zostaje formuła studiowania. Nadal spotykać się będziemy średnio jeden weekend w miesiącu. Nie będzie jednak obowiązkowej obecności, co znaczy, że będzie można także sporadycznie uczestniczyć w wykładach. W odróżnieniu od dotychczasowego stylu, zajęcia nie będą rozpoczynać się od odpytywania uczestników z całości przerobionego materiału. Nadal jednak będziemy każdego dnia po wykładzie analizować poznane Nauki i prowadzić dyskusje.

Ponieważ nauki zawarte w Bodhisattwaczarjawatarze obejmują swym zakresem całość Dharmy, dlatego można traktować ten tekst także jako podsumowanie sześcioletnich studiów, jakie miały do tej pory miejsce.

Studiowanie odbywa się wyłącznie w języku polskim.

O genezie i rozwoju studiów - zob. Studiowanie klasycznych tekstów buddyjskich w Grabniku

 

REJESTRACJA

Termin rejestracji - do 22 października

Rejestracja za pomocą formularza lub telefonicznie (663 136 204 lub 22 211 37 51 w godz. 10-13 i 14-17 od wtorku do niedzieli, w poniedziałki biuro nieczynne). Formularz prosimy wypełnić także dla osób towarzyszących, nie biorących udziału w seminarium.

Wszelkie zmiany w rejestracji prosimy zgłaszać z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem. W przypadku wyżywienia konieczne jest dokonanie terminowej przedpłaty.

 

SUGEROWANA DAROWIZNA (bez wyżywienia)

jeden dzień seminarium - 50 zł
całość - 100 zł

dodatkowy nocleg poza seminariami - 15 zł dziennie
dzieci i osoby towarzyszące nie biorące udziału w sesjach – 15 zł dziennie

Ośrodek utrzymuje się całkowicie z dobrowolnych darowizn, dlatego każda ofiarowana złotówka jest ważna i doceniana. Darowizn można dokonywać na konto lub w gotówce na miejscu. Jeżeli ktoś ma pytania lub nie jest w stanie ofiarować pełnej sugerowanej darowizny, prosimy o kontakt.

 

WYŻYWIENIE (tylko z terminową rejestracją i przedpłatą)

Posiłki są wyłącznie wegetariańskie.
Sugerowana darowizna: śniadanie 10 zł, obiad 13 zł, kolacja 10 zł (cały dzień 33 zł).

Warto przywieźć własny kubek do picia.

Przedpłata nie jest równoznaczna ze zgłoszeniem na seminarium. Prosimy pamiętać o dokonaniu rejestracji!
Osobom, które przyjadą bez zapowiedzi, nie gwarantujemy możliwości otrzymania posiłków.

UWAGA:
- Brak terminowej przedpłaty oznacza anulowanie zamówienia.
- Posiłki wydajemy wyłącznie w ustalonych godzinach (śniadanie o 8:00, obiad o 13:00 i kolacja o 18:00).
- Prosimy dobrze przemyśleć zamówienie. Zwrot pieniędzy za zamówione i niewykorzystane posiłki jest możliwy tylko wtedy, gdy rezygnacja zostanie zgłoszona z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem.

Darowizn można dokonywać w biurze Centrum, przelewem na konto lub za pomocą karty płatniczej (zob. przekazanie darowizny).

 

WADEMEKUM UCZESTNIKA

Aby uniknąć nieporozumień i ułatwić pracę organizatorom, prosimy zapoznać się z "Wademekum uczestnika", które mówi o tym, co przywieźć, gdzie przenocować, jak się zachować itd.

 

wróć do: Najbliższe wydarzenia


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
 
 
 

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.