Księga z modlitwami Kagju Mynlam

Księga z modlitwami Kagju Mynlam

 

Modlitwy, które znalazły się w zbiorze przeznaczonym do recytacji podczas Kagju Mynlam, Jego Świątobliwość XVII Karmapa wybierał osobiście. W 2010 roku została wydana pierwsza polska edycja tego zbioru. Jego Świątobliwość napisał do niej specjalną przedmowę.

W 2015 roku, tuż przed szóstym polskim Kagju Mynlam, pojawiło się nowe, trzecie wydanie modlitw Mynlamu. Jego Świątobliwość Karmapa podjął decyzję o opracowaniu nowszej wersji księgi, chcąc uzupełnić istniejący zbiór tak, by reprezentował on wszystkie szkoły Kagju, a także zawierał teksty recytowane podczas nauk i tradycyjnych ceremonii. Przy okazji była to szansa dokonania korekty poprzedniego wydania zarówno w zakresie pisowni tybetańskiej, transkrypcji czy tłumaczenia. Zmieniony został również format książki, który zdecydowanie ułatwia jej czytanie.

 

W styczniu 2018 roku ukazało się wydanie elektroniczne Księgi do pobrania ze strony Dharma Ebooks.

Księga Kagju Mynlam - ebook

Księga Kagju Mynlam - ebook


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
NASZE KANAŁY NA YOUTUBE
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.