9-10 września 2017
16-17 grudnia 2017
13-14 stycznia 2018
3-4 marca 2018
14-15 kwietnia 2018

 

W październiku 2016 rozpoczął się ostatni etap studiów. Tekstem, który teraz zgłębiamy, jest "Modlitwa mahamudry" III Karmapy wg komentarza VIII Tai Situ Rinpoczego. Nowe osoby mogą dołączyć do studiowania tylko w przypadku indywidualnej akceptacji przez Lamę Rinczena.

Prosimy pamiętać, że przy zamawianiu wyżywienia obowiązują takie same zasady, jak w przypadku weekendowych seminariów! Rezerwacji i przedpłaty należy dokonać z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem. Brak przedpłaty oznacza anulowanie zamówienia na posiłki.

Sugerowana darowizna za wyżywienie: śniadanie 10 zł, obiad 13 zł, kolacja 10 zł.

UWAGA: Przedpłata nie jest równoznaczna ze zgłoszeniem! Prosimy pamiętać o dokonaniu rejestracji.

 

KOLEJNY CYKL STUDIÓW

Kolejny cykl studiów planowany jest po zakończeniu obecnego. Studia rozpoczną się od samego początku, od "Ozdoby Wyzwolenia" Gampopy. Będziemy dokładnie analizować ten tekst, zdanie po zdaniu, po czym przejdziemy do kolejnych tekstów.

W każdym cyklu studiów materiał jest tak dobrany, aby stopniowo budować znajomość terminologii i przechodzić od podstaw do coraz trudniejszych tematów. Poznawanie nowych zagadnień opiera się na wiedzy zdobytej w trakcie wcześniejszego studiowania. Dlatego należy traktować studia jako całość.

Dołączenie do grupy w późniejszym terminie wymaga indywidualnej zgody Lamy Rinczena oraz dużej determinacji ze strony uczestnika, gdyż wymagane jest uzupełnienie zaległych wiadomości. Nauka nie polega tylko na słuchaniu wykładów, ale na braniu udziału w grupach dyskusyjnych, referowaniu zagadnień i odpowiadaniu na pytania. Każdy etap kończy się egzaminem.

O genezie i rozwoju studiów - zob. Studiowanie klasycznych tekstów buddyjskich w Grabniku


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
 
 
 

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.