przerwa wakacyjna

 

Wiosną 2018 roku zakończył się w Grabniku sześcioletni cykl studiów klasycznych tekstów buddyjskich. Wiele nowych osób zgłaszało chęć dołączenia do studiów, by usystematyzować swoją wiedzę oraz pogłębić zrozumienie Dharmy. Z drugiej zaś strony wszyscy, którzy ukończyli sześcioletni cykl studiów chcieliby kontynuować takie szczegółowe analizowanie kolejnych tekstów.

Wychodząc naprzeciw obu grupom, Lama Rinczen zdecydował, że jesienią 2018 r. zaczniemy studiować jeden z najważniejszych klasycznych tekstów mahajany - ułożony przez Szantidewę „Przewodnik na ścieżce Bodhisattwy”. Obejmuje on przede wszystkim ponadczasowe i bardzo praktyczne porady o tym, jakimi motywacjami się kierować i jak działać w rozmaitych sytuacjach życia. Znajdziemy tu także nauki o medytacji oraz o pustce.

Zmieniona zostaje formuła studiowania. Nadal spotykać się będziemy średnio jeden weekend w miesiącu. Nie będzie jednak obowiązkowej obecności, co znaczy, że będzie można także sporadycznie uczestniczyć w wykładach. W odróżnieniu od dotychczasowego stylu, zajęcia nie będą rozpoczynać się od odpytywania uczestników z całości przerobionego materiału. Nadal jednak będziemy każdego dnia po wykładzie analizować poznane Nauki i prowadzić dyskusje.

Ponieważ nauki zawarte w „Przewodniku na ścieżce Bodhisattwy” obejmują swym zakresem całość Dharmy, dlatego można traktować ten tekst także jako podsumowanie sześcioletnich studiów, jakie miały do tej pory miejsce.

Studiowanie odbywa się wyłącznie w języku polskim.

Daty i szczegóły organizacyjne podamy w późniejszym terminie.

O genezie i rozwoju studiów - zob. Studiowanie klasycznych tekstów buddyjskich w Grabniku


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
 
 
 

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.