Centrum Bencien Karma Kamtsang w Grabniku

Centrum Bencien Karma Kamtsang w Grabniku

 

Każda darowizna, jaką otrzymujemy - ofiarowywana regularnie czy tylko sporadycznie, duża czy mała - jest niezwykle cenna. Bez ludzi, którzy na różne sposoby wspierają Centrum Buddyjskie Bencien Karma Kamtsang w Grabniku oraz jego lokalne ośrodki w całej Polsce, utrzymywanie tych miejsc nie byłoby ani możliwe, ani zasadne. Także ciągła rozbudowa Centrum w Grabniku jest zasługą każdego darczyńcy, czy ofiarował wielkie kwoty czy przysłowiową złotówkę.

Jednak jakiś czas temu, jeden z naszych wieloletnich darczyńców zwrócił uwagę na fakt, że wydatki związane z tak dużym przedsięwzięciem, jakim jest Centrum w Grabniku, to nie tylko jednorazowe akcje - budowanie tego czy innego obiektu - ale też stałe kwoty, jakie co miesiąc pochłania utrzymanie takiego miejsca.

Dzięki inspiracji i konsekwentnemu działaniu tego darczyńcy, grupa osób podjęła się wspierania Centrum regularnymi comiesięcznymi darowiznami w wysokości tysiąca złotych. Ludzie ci określili siebie jako Grupa Stałych Sponsorów (GSS).

Służą oni nie tylko pomocą finansową. Większość z nich to doświadczeni przedsiębiorcy, dzielą się więc także praktyczną wiedzą w zakresie sprawnego zarządzania finansami. Są więc nie tylko sponsorami, ale także doradcami w kwestii tego, jak wydawać pieniądze pochodzące od nich samych i od innych darczyńców.

Stałych wydatków w Centrum jest wiele. Wspomnijmy tylko o tym, że budynki wymagają ogrzewania. Niemałe są też opłaty za zużycie energii, wody i gazu, za transport, telefony i Internet, podatki od nieruchomości, wywóz śmieci, utrzymanie zieleni itd. Ponadto osoby duchowne, które poświęciły swoje życie pracy dla naszej społeczności i zamieszkują w ośrodku, choć nie pobierają wynagrodzenia, jednak pozostają na utrzymaniu Centrum: potrzebują jedzenia, środków higieny, ubezpieczeń itd.

Wsparcie Grupy Stałych Sponsorów jest niezwykle cenne, gdyż pozwala przewidywać minimalne comiesięczne wpływy, co ogromnie pomaga w planowaniu wydatków.

Jeśli masz takie możliwości finansowe i sprawiłoby Ci radość zostanie członkiem GSS, możesz poprzez biuro Centrum skontaktować się z pozostałymi członkami grupy i dowiedzieć się więcej o jej funkcjonowaniu.


JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA
NASZE KANAŁY NA YOUTUBE
KALENDARIUM WYDARZEŃ
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ
NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.