В настоящее время данная статья на русском языке не доступна.

 

Od wielu lat kwitnie przyjaźń naszego Centrum w Grabniku ze społecznością wietnamską w Polsce. Przyjmujemy u siebie gości z Wietnamu – zarówno wysokich rangą duchownych, jak i świeckich ludzi - tak przyjezdnych, jak i mieszkających w Polsce na stałe, a także jesteśmy zapraszani na różne uroczystości w wietnamskich świątyniach buddyjskich.

Społeczność wietnamska była licznie reprezentowana w Grabniku przy takich okazjach, jak inauguracja Centrum Kultury Buddyjskiej czy otwarcie pierwszego trzyletniego odosobnienia w drubkangu. Nasi lamowie z kolei są czasem zapraszani do wietnamskiej świątyni, by prowadzić ceremonie religijne lub w nich współuczestniczyć.

 

 

Jego Eminencja Sangje Njenpa Rinpocze w czasie swej wizyty w Polsce w 2006 roku spotkał się ze społecznością Wietnamczyków w warszawskiej pagodzie. Rinpocze mówił o dwóch najważniejszych elementach praktyki buddyjskiej, jakimi są Schronienie w Buddzie, Dharmie i Sandze oraz bodhicitta - niesienie pomocy wszystkim istotom. Potem odpowiadał na liczne pytania. Na koniec gospodarze spotkania wystąpili z wyśmienitym poczęstunkiem.

Także czcigodny Sangter Rinpocze, w trakcie wizyty w Grabniku w 2016 roku, odwiedził podwarszawską wietnamską świątynię buddyjską, gdzie udzielił abhiszeki długiego życia Guru Rinpoczego Kynciok Cidy. Zdjęcia z wizyty zob. w Galerii.

 


МЫ В СОЦИАЛЬНЫХ СЕТЯХ
НАШИ ЮТУБ-КАНАЛЫ
КАЛЕНДАРЬ МЕРОПРИЯТИЙ
СДЕЛАТЬ ПОДНОШЕНИЕ

Наш сайт использует файлы cookie. Вы можете контролировать это при помощи настроек своего браузера. При дальнейшем использовании данного сайта, вы подтверждаете свое согласие на использование файлов cookie.