Zgodnie z życzeniem Jego Eminencji Drubłanga Sangje Njenpy Rinpoczego, w dniach 20 do 26 maja 2017 roku w klasztorze Bencien przy Swayambhu odbywa się rozbudowana praktyka długiego życia, Tsedrub Sangła Dypa.

Najpierw, 19 maja 2017, Sangje Njenpa Rinpocze udzielił abhiszeki Tsedrub Sangła Dypa z cyklu nauk Ratna Lingpy. Następnie mnisi z klasztoru Bencien w Katmandu i z sziedry Bencien w Parpingu przez siedem dni wspólnie wykonują sadhanę.

Są dwa powody, dla których przeprowadzany jest ten rytuał:

Po pierwsze, jest to podziękowanie dla Ucieleśnienia Aktywności wszystkich Zwycięzców trzech czasów, Jego Świątobliwości Gjalłanga Karmapy Ogjena Trinle Dordże, który przyjął na siebie odpowiedzialność za odnalezienie Jangsi Wadżra-Mistrza Kjabdzie Tengi Rinpoczego. Podjąwszy się tego zadania, Jego Świątobliwość czuwał nad przebiegiem poszukiwań i doprowadził je do końca z doskonałym rezultatem.

Drugim powodem jest chęć wyrażenia podziękowań także dla Jego Eminencji Dziamgona Kentinga Tai Situ Rinpoczego, który wiele lat temu podjął się podobnego zadania, odnajdując, również z doskonałym rezultatem, Jangsi Bencien Czime Rinpoczego. Situ Rinpocze ostatnio nie czuje się zbyt dobrze, zatem praktyka ta dedykowana jest również jego zdrowiu i długiemu życiu.


МЫ В СОЦИАЛЬНЫХ СЕТЯХ
НАШИ ЮТУБ-КАНАЛЫ
КАЛЕНДАРЬ МЕРОПРИЯТИЙ
СДЕЛАТЬ ПОДНОШЕНИЕ

Наш сайт использует файлы cookie. Вы можете контролировать это при помощи настроек своего браузера. При дальнейшем использовании данного сайта, вы подтверждаете свое согласие на использование файлов cookie.