В настоящее время данная статья на русском языке не доступна.
Drugie Kagju Mynlam w Grabniku odbyło się w dniach 20 - 22 sierpnia 2011 r.
Ponieważ w 2010 roku minęła dziewięćsetna rocznica narodzin pierwszego Karmapy Dusum Khjenpy, założyciela szkoły Karma Kagju buddyzmu tybetańskiego, to cały okres od 8 grudnia 2010 do 27 grudnia 2011 poświęcony został obchodom 900-lecia Linii Kagju na całym świecie. W Polsce w uzgodnieniu z Rinpoczem ceremonię zaplanowaliśmy na trzeci dzień Kagju Mynlam.
Dzień wcześniej, również z tej okazji, Czcigodny Tenga Rinpocze ofiarował zgromadzonym abhiszekę Karma Pakszi. Każdy uczestnik otrzymał egzemplarz okolicznościowej książki "Karmapa 900" w polskiej wersji językowej.
Ceremonię obchodów 900-lecia Linii Kagju rozpoczęło wyprowadzenie posągu Dusum Khjenpy w uroczystej procesji. Tenga Rinpocze osobiście złożył przed nim w ofierze mandalę wszechświata oraz symbole Ciała, Mowy i Umysłu Buddy. Potem Rinpocze, jako oficjalny reprezentant Jego Świątobliwości Karmapy, wyznaczony do przeprowadzenia stosownych uroczystości w naszym kraju, wygłosił okolicznościową przemowę.
Pierwszy Karmapa Dusum Khjenpa
Po przerwie uczestnicy wzięli udział w uczcie ofiarnej tsok, recytując tekst "Guru Jogi Dusum Khjenpy", ułożony specjalnie na tę okazję przez Jego Świątobliwość XVII Karmapę, Ogjena Trinle Dordże.
Następnie Rinpocze dziękował wszystkim sponsorom i osobom wspierającym swymi wysiłkami Centrum w Grabniku, które Rinpocze uznał za równorzędne ze swą oficjalną europejską siedzibą w Allmuthen. Przy tej okazji podarował ośrodkowi komplet brokatów, dwie złocone kadzielnice i wszelkie inne wyposażenie potrzebne do uroczystych procesji.
Szczególne podziękowania otrzymali dwaj sponsorzy, dzięki którym pojawiła się możliwość wybudowania na terenie Centrum nowej świątyni i całorocznej kuchni z jadalnią. Rinpocze podkreślił, że współuczestnictwo w obu tych budowach daje każdemu możliwość zbierania ogromnej zasługi.
O projektach Rinpocze wspominał już wcześniej w czasie seminarium, teraz jednak wygłosił mowę, która poruszyła wszystkich słuchaczy, przepowiadając, że świątynia, która tu powstanie dzięki wspólnemu wysiłkowi całej naszej sanghi, trwać będzie przez kalpy, przynosząc niezmierzone pożytki i służąc rozkwitowi Dharmy.
Ostatni dzień Mynlamu zakończył się tradycyjnie "Modlitwą lampki". Poczynając od świeczki, którą zapalił Rinpocze, wszyscy uczestnicy odpalali kolejno swoje lampki, po czym śpiewając "Karmapa kjenno" okrążyli z nimi cały ośrodek. Na koniec płonące znicze zostały ustawione wokół flagi Karmapy na środku podwórka, a pod samą flagą mnisi ułożyli je na kształt symbolu Kagju Mynlam.