В настоящее время данная статья на русском языке не доступна.

 

Drugie Kagju Mynlam w Grabniku odbyło się w dniach 20 - 22 sierpnia 2011 r.

Ponieważ w 2010 roku minęła dziewięćsetna rocznica narodzin pierwszego Karmapy Dusum Khjenpy, założyciela szkoły Karma Kagju buddyzmu tybetańskiego, to cały okres od 8 grudnia 2010 do 27 grudnia 2011 poświęcony został obchodom 900-lecia Linii Kagju na całym świecie. W Polsce w uzgodnieniu z Rinpoczem ceremonię zaplanowaliśmy na trzeci dzień Kagju Mynlam.

Dzień wcześniej, również z tej okazji, Czcigodny Tenga Rinpocze ofiarował zgromadzonym abhiszekę Karma Pakszi. Każdy uczestnik otrzymał egzemplarz okolicznościowej książki "Karmapa 900" w polskiej wersji językowej.

Ceremonię obchodów 900-lecia Linii Kagju rozpoczęło wyprowadzenie posągu Dusum Khjenpy w uroczystej procesji. Tenga Rinpocze osobiście złożył przed nim w ofierze mandalę wszechświata oraz symbole Ciała, Mowy i Umysłu Buddy. Potem Rinpocze, jako oficjalny reprezentant Jego Świątobliwości Karmapy, wyznaczony do przeprowadzenia stosownych uroczystości w naszym kraju, wygłosił okolicznościową przemowę.

 

Pierwszy Karmapa Dusum Khjenpa

 

Po przerwie uczestnicy wzięli udział w uczcie ofiarnej tsok, recytując tekst "Guru Jogi Dusum Khjenpy", ułożony specjalnie na tę okazję przez Jego Świątobliwość XVII Karmapę, Ogjena Trinle Dordże.

Następnie Rinpocze dziękował wszystkim sponsorom i osobom wspierającym swymi wysiłkami Centrum w Grabniku, które Rinpocze uznał za równorzędne ze swą oficjalną europejską siedzibą w Allmuthen. Przy tej okazji podarował ośrodkowi komplet brokatów, dwie złocone kadzielnice i wszelkie inne wyposażenie potrzebne do uroczystych procesji.

Szczególne podziękowania otrzymali dwaj sponsorzy, dzięki którym pojawiła się możliwość wybudowania na terenie Centrum nowej świątyni i całorocznej kuchni z jadalnią. Rinpocze podkreślił, że współuczestnictwo w obu tych budowach daje każdemu możliwość zbierania ogromnej zasługi.

O projektach Rinpocze wspominał już wcześniej w czasie seminarium, teraz jednak wygłosił mowę, która poruszyła wszystkich słuchaczy, przepowiadając, że świątynia, która tu powstanie dzięki wspólnemu wysiłkowi całej naszej sanghi, trwać będzie przez kalpy, przynosząc niezmierzone pożytki i służąc rozkwitowi Dharmy.

Ostatni dzień Mynlamu zakończył się tradycyjnie "Modlitwą lampki". Poczynając od świeczki, którą zapalił Rinpocze, wszyscy uczestnicy odpalali kolejno swoje lampki, po czym śpiewając "Karmapa kjenno" okrążyli z nimi cały ośrodek. Na koniec płonące znicze zostały ustawione wokół flagi Karmapy na środku podwórka, a pod samą flagą mnisi ułożyli je na kształt symbolu Kagju Mynlam.


МЫ В СОЦИАЛЬНЫХ СЕТЯХ
НАШИ ЮТУБ-КАНАЛЫ
КАЛЕНДАРЬ МЕРОПРИЯТИЙ
СДЕЛАТЬ ПОДНОШЕНИЕ

Наш сайт использует файлы cookie. Вы можете контролировать это при помощи настроек своего браузера. При дальнейшем использовании данного сайта, вы подтверждаете свое согласие на использование файлов cookie.