В настоящее время данная статья на русском языке не доступна.

 

Coroczne Kagju Mynlam w Polsce stało się już tradycją. Zgodnie z wolą Kjabdzie Tengi Rinpoczego w dniach 7-9 września 2012 r. po raz kolejny odbyły się wspólne modlitwy o pomyślność i pokój dla całego świata.

Jak wiemy, Jego Świątobliwość Karmapa objął opieką ceremonię w Grabniku jako odgałęzienie corocznego międzynarodowego Kagju Mynlam w Bodh Gai w Indiach. Komitet Kagju Mynlam także w tym roku wybrał ciepynów: Lamę Dzigme i Lamę Szenpena, którzy przyjechali, aby przygotowywać tormy i ołtarz, a także Umdzego Dałę, który prowadził śpiewy. Jego Świątobliwość Karmapa podarował zaś swoje kaligrafie, a także polskie wydanie książki ze swymi wykładami, dedykując wszelki z nich dochód na potrzeby organizacji Kagju Mynlam w Polsce.

Ceremonię rozpoczęła, jak zwykle, procesja prowadząca podobiznę Jego Świątobliwości Karmapy do namiotu stanowiącego lhakang (świątynię), a zakończyła "Modlitwa lampki", której kulminacyjnym momentem był przemarsz wokół Centrum z zapalonymi zniczami i ustawienie ich potem w kręgu wokół flagi Karmapy.

Głównym lamą prowadzącym Trzecie Kagju Mynlam Polska był czcigodny Sangter Tulku Rinpocze. W trakcie tych trzech dni Rinpocze miał okazję wygłosić dwa niezwykle inspirujące wykłady, udzielił zgromadzonym abhiszeki czteroramiennego Czenrezika i stale wspierał nasze modlitwy swym błogosławieństwem.


МЫ В СОЦИАЛЬНЫХ СЕТЯХ
НАШИ ЮТУБ-КАНАЛЫ
КАЛЕНДАРЬ МЕРОПРИЯТИЙ
СДЕЛАТЬ ПОДНОШЕНИЕ

Наш сайт использует файлы cookie. Вы можете контролировать это при помощи настроек своего браузера. При дальнейшем использовании данного сайта, вы подтверждаете свое согласие на использование файлов cookie.