В настоящее время данная статья на русском языке не доступна.

 

Jak pamiętamy, jesienią 2015 roku Jego Eminencja Sangje Njenpa Rinpocze, który sponsorował wykonanie i transport do Polski wielkiego posągu Buddy oraz przeprowadził jego konsekrację, w swej bezmiernej dobroci obiecał nam również, że zamówi w Nepalu i prześle do Grabnika jeszcze dodatkowe elementy: ozdoby na granitowy postument, baldachim nad głowę Buddy, brokatowe ozdoby na filary, a także dodatkowe posągi, które powinny towarzyszyć Buddzie - są to dwaj główni uczniowie Buddy: Siariputra i Maudgaljajana, przedstawieni jako stojący mnisi. Każdy z posągów, jest wysoki na około 2 metry. Będą wyglądać jak te z Benchen Shedra na zdjęciach poniżej.

Obiecane brokaty zostały przywiezione przez Lamę Rinczena na wiosnę 2016 roku i, z wyjątkiem baldachimu, wiszą już w świątyni (zob. zdjęcie u góry). 26 lipca Jego Eminencja Sangje Njenpa Rinpocze poinformował Lamę, że oba posągi - Siariputry i Maudgaljajany - także są już gotowe i w najbliższych dniach zostaną wysłane do Polski. W tej samej paczce przyjadą też ozdoby na tron Buddy.

3 sierpnia 2016 posągi i ozdoby dotarły szczęśliwie do Grabnika. Teraz czeka nas znów trochę pracy przy składaniu posągów i mantrach do ich wypełnienia. Chcemy zacząć przygotowania już wkrótce.

  


МЫ В СОЦИАЛЬНЫХ СЕТЯХ
НАШИ ЮТУБ-КАНАЛЫ
КАЛЕНДАРЬ МЕРОПРИЯТИЙ
СДЕЛАТЬ ПОДНОШЕНИЕ

Наш сайт использует файлы cookie. Вы можете контролировать это при помощи настроек своего браузера. При дальнейшем использовании данного сайта, вы подтверждаете свое согласие на использование файлов cookie.